Rüya Çağla - DÖNER GELİRSE SENİNDİR...

Rüya Çağla - DÖNER GELİRSE SENİNDİR...

Kendimi bildim bileli astrolojiye karşı meylim oldu.  Meyil derken misal:  Satürn beni yine yerden yere mi vuruyor?  Jüpiter bana getiremediği şansı kime getiriyor?  Ay duygularımla mı oynuyor?  Merkür iyi bir ..
Rüya Çağla - SENDEN ÇOCUĞUM OLSUN

Rüya Çağla - SENDEN ÇOCUĞUM OLSUN

Dün internette gazete okuduktan sonra bildiğim bir alışveriş sitesinin reklâmını tıklayıp, üstünkörü ayakkabılara göz atmıştım. Bugün bir baktım, feysbuk ana sayfamın sağ köşesinde o ayakkabılardan birinin fotoğrafı. Sponsorlu reklâmlar oluyor hani, ..
Rüya Çağla - KULE

Rüya Çağla - KULE

Bir film gelecekti aklıma...  25 artı sene evvel televizyonda izlediğim. Sinema filmi değil de televizyon için çekilmiş uzun metrajlardan belki. Belki de televizyon dizisi. Her bölümünü (muhtemelen) takip etmişliğimden hatırımda tek..
Rüya Çağla - KIŞ MEKTUBU

Rüya Çağla - KIŞ MEKTUBU

Ey kış, Sen bu mektubu okurken ben çok uzaklarda falan olmayacağım. Keşke gidebilsem şöyle senin hiç uğramadığın bi yerlere. Neylersin ki viran olası hanede evlad-ü iyal var* misali,    Alıp başını gidemiyor insan ha deyince.&..
Rüya Çağla - HIDIRELLEZ SOPASI

Rüya Çağla - HIDIRELLEZ SOPASI

Hiç bahsetmezdim gerçi...  Ama bir şekilde yeri geldi. Yazılarımı takip ettiğini söyleyen bir kişiden mesaj almıştım uzun zaman önce... Beğeni cümlelerini tamamladıktan sonra şöyle  diyordu: 'Yalnız, bazı yazılarınızda şidd..