Rüya Çağla - MATRAK

Rüya Çağla - MATRAK

Feysbuk'unuz var mı? Vardır, vardır. Kimin yok ki? E, benim de var. Ki gönülsüzdüm başta. Ne gerek var falan diyordum.  Ama arkadaşlar birden itince arkamdan... Cup diye daldım. Sonra bi baktım, neredeyse beş yıl olmuş...  Sonra..
Rüya Çağla - SENSİN SEKSİST!

Rüya Çağla - SENSİN SEKSİST!

Farkında mısınız? Son yıllarda kadın deyişinin yerini gitgide artan hızla başka bir sözcük almak üzere. Türetilmiş değil elbette, geçmişten bugüne hep var olmuş bir sözcük: Bayan Gerekçesi? Erkeklerinki nezaket. Öyle söylüyorlar. Tamam..
Rüya Çağla - KIZLAR TRİP YAPIYORMUŞ

Rüya Çağla - KIZLAR TRİP YAPIYORMUŞ

Tanıdığım bir delikanlı sordu geçenlerde. "Ablacığım sen bilirsin bu işleri, sevgililer gününde ne alayım kız arkadaşıma?" O zaman aklıma geldi. "Oyy, demek yaklaştı meşhur gün!" "Evet ablacığım. Beğeneceği birşey olsun istiyorum, fi..
Rüya Çağla - İSTİYORUM

Rüya Çağla - İSTİYORUM

Yaz kızım:   Kafamda birçok düşünce, hareket, hesap-kitap vs. var. Bunların en kısazamanda bir düzene girmesini, beynimin içinde oradan oraya uçuşmamasını istiyorum.  Sihirli bir el yarım kalan işlerimi tamamlasın...
Rüya Çağla - ANNE BEN NİHİLİST OLDUM!

Rüya Çağla - ANNE BEN NİHİLİST OLDUM!

'Yaz günleri en tatlı hayaller gibi geçti'   Şarkı böyle der ya hani... Dur dedim ben de, aman yaz geçip gitmeden çalışma masamın sol cenahına yığdığım okunacak kitaplarıma bir el atayım. Attım nitekim... Ta kışın yığmışım, öylece beklem..