RÜYA ÇAĞLA YILLAR SONRA EFKAR İLE GERİ DÖNDÜ

Uzunca bir sürenin ardından müzikseverlerle buluşturduğu yeni şarkısı Efkâr’ı “her insanın gönlünden geçen iyi haberler alma ve güzel şeyler duyma isteğini içselleştirerek yazdığını” ifade eden Rüya Çağla, “Zamana, günün anlayışına uygun olsun diye bir kaygı gütmedim ve böyle bir kaygı içinde olmak da istemem doğrusu. Dünden gelen bir şarkıcı olarak bugüne uzak olmadım hiç. Kendimi zamansız olarak görüyorum.” diyor.

Türkçe sözlü pop müziğin önemli isimlerinden Rüya Çağla, uzun bir aranın ardından sözlerini yazıp bestelediği Efkâr isimli teklisiyle yeniden müzikseverlerle buluştu. Eserin düzenlemesini Çağla’nın eşi Nurtaç Düzgit yaptı.

Çağla, sözlerini “her insanın gönlünden geçen iyi haberler alma ve güzel şeyler duyma isteğini içselleştirerek yazdığını” belirttiği Efkâr’ın, yıllar sonra gelmesinin yanı sıra “internet ortamında ve dijital platformlarda doğrudan yayımlanan ilk şarkısı olması dolayısıyla da” kendisi açısından özel önem taşıdığını vurguluyor.

“İÇİN İÇİN OLUŞTURMUŞUM ŞARKIYI MEĞER”
“Hatta bir kara tahtam vardır evde, melodisiyle birlikte söyleyerek oraya yazmıştım ilk dörtlüğünü. Bir saat içinde de sözlerin devamı geldi.” diyen Çağla, şarkının tamamlanma sürecini şöyle anlatıyor: “Her gün o kara tahtaya bakıp melodinin tamamını duymaya çalışıyordum. Bir zaman bakışıp durduk. Bir gün bir yürüyüş esnasında birden söylemeye başlayınca anladım ki için için oluşturmuşum şarkıyı meğer. Sonrasında hiçbir ekleme yapmadan o ilk duygusuyla işlendi, düzenlendi. Böyle bir hikâyesi var Efkâr’ın.

Yıllar sonra gelen yeni teklisi Efkar’ı müzikseverlerle buluşturan Rüya Çağla, “Zamana, günün anlayışına uygun olsun diye bir kaygı gütmedim ve böyle bir kaygı içinde olmak da istemem doğrusu. Dünden gelen bir şarkıcı olarak bugüne uzak olmadım hiç. Kendimi zamansız olarak görüyorum.” diyor.

“DÜNDEN GELEN BİR ŞARKICI OLARAK BUGÜNE UZAK OLAMADIM HİÇ”
Şarkının düzenlemesini Nurtaç Düzgit yaptı. Yıllardır bir albüm için birlikte çalışmamıştık fakat her fırsatta demolar yapıyorduk. Efkâr da o ön çalışmaların ışığında ve doğal akışında kendi sound’unu bulmuş oldu. Zamana, günün anlayışına uygun olsun diye bir kaygı gütmedim ve böyle bir kaygı içinde olmak da istemem doğrusu. Dünden gelen bir şarkıcı olarak bugüne uzak olmadım hiç. Kendimi zamansız olarak görüyorum.”

Kaynak: https://www.kobiyasam.com.tr/2024/01/13/ruya-cagladan-yillar-sonra-yeni-sarki-efkar/

Yorumlar: (0)

henüz yorum yok

Neler Yeni ?


Son Yorumlar

2022-10-25 Rüya Çağla - SEVDADIR BU KALBE DOLAN » Mükemmel Bir Çalışma Keşke yeni albümler gelse » zahidce.arabesk